| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Insulated |
| Conductor Type: | Stranded |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Red Blue White Twisted 3-Wire Cloth Covered Cord Vintage Lamp Antique Lights Rayon
| Material | Copper conductor, PVC SINGLE insulated, covered by rayon |
| Shape | Flex Twisted Cable SINGLE INSULATION |
| Model Number | H03VH7-1, H05V-K |
| Voltage | 300V |
| Temperature | 70ºC |
| Regular size | 3 * 0.75mm² |
| Outer Diameter | Approx. 5.8- 6.0 mm |
| Certificate | VDE, SAA |
| Usage | For power cords, pendant lamps, table lamps, fans, clocks, modern or vintage fixtures. |
| Packing | 100m per roll |




Workshop

Q1: Can I get samples before ordering? It's free?
Yes, samples cost and freight will be on your account.