| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | European |
| Light Type: | LED |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name | Solar garden light |
| Item no. | SL0025 black/antique copper colors |
| Size | 45cm height x24cm wide |
| Color Temperature | 3000K |
| Waterpoof rated | IP44 |
| Application | garden,backyard,deckway |
| Material | Aluminum,glass. with 2200mAh batteries. Working 8-12hours after 6-8hours charging |
| Origin | China |
| Light color | Warm yellow/white |
| Packing | 1pc/box |





Q1: Can I get a sample?
A1: Yes, samples cost and freight will be on your side for first cooperation.