|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color: | Warm White |
| Power: | ≤40W |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
G45 2W / 4W / 6W LED Filament Edison Lamp Bulb
| Lamp Size |
45*75mm |
| Material | Amber glass+LED filament |
| Voltage | 220V |
| Wattage | 2W/4W/6W/8W |
| Lamp Base |
E27/E14/B22 |
| Dimmable |
Yes |
| Certificate |
CE |






Reacheight, a high speed developing enterprise, it is one of the professional supplier of the electric and lighting accessories in China, After more than 10 years' development, our product range covers: Lampholder, Color Textile Wire, Penant Lamp Cord Sets, Pendant Lights, Wall Lamps, Table Lamps, Edison Bulbs, LED bulbs etc.
Most of our products have been gotten the CE RoHS VDE ENEC SAA UL approvals.
Business is not only the buy and sell, besides the products quality and prices, we often lay stress on the communication with clients, search or develop the new products for clients, try to provide our best service.


FAQ
Q1: Can I get a sample?
A1: Yes, sample cost and freight will be on your side on first cooperation.
Q2: How about the shipping method?
A2: We accept shipment via DHL/UPS/TNT/FedEx or by air, by sea.
Q3: How about the production time?
A3: For small quantity will be ready in 7-10days, 20-30days for 5000pcs. For large quantity, pls kindly check with us.
Q4: How about the label and logo?
A4: There with a MOQ for customize label and logo, pls contact us.